שַׁד וחלילה

אנג'לינה ג'ולי- נשאית BRCA1 Nמודעות לסרטן השד והשחלותהשד

אנג'לינה ג'ולי נשאית של BRCA1 [תמונה מהאינטרנט]

 

נולדתי Nominated ואני לא רוצה להיות זו שמכריזים עליה- And the winner is.

טוב לי להישאר בין התשע או השמונה, או השבע, או ה…

כמו אנג'לינה ג'ולי, גם אני נושאת את המוטציה של הגֵּן שגורם לסרטן השד והשחלות.  BRCA-1 הוא שמה, ואם כבר מוטציה- אז הכי כמו אנג'י. 

ירושה היא עסקת חבילה, ולצד דברים נפלאים שאימוש הורישה לי, קבלתי גם את זו. 

את העובדה שאני נשאית גיליתי בגיל 45, לאחר יעוץ גנטי קצר ובדיקת דם ממש בקטנה. דקירה אחת, מבחנה אחת, ושלושה שבועות לאחר מכן הגיעה התוצאה שהיתה, איך לומר?! צפויה ביותר. 

כשאת גדלה בתוך "סיפור משפחתי", ואת בת לאמא נשאית שחלתה בסרטן השד ונכדה לסבתא שחלתה אף היא, יותר מסביר שהתוצאה תיהיה- בינגו!

איך הרגשתי כשהגיעה התוצאה? בשתי מילים: אהלן מוטצייתי. ומה עשיתי? מיהרתי לקבוע מועד לניתוח כריתת שחלות מניעתי. חודש אחריי כבר שקלתי פחות 😉 כי הוצאו מגופי שתי השחלות וקול תרועת החצוצרות. אלה מילאו את תפקידן מעולה במשך שנים רבות, בכך ששימשו אכסנית חמישה כוכבים לשלל בייציותיי. שלוש המשובחות שבהן אף זכו להיות מיוצגות בשלושת ילדי האהובים.

אוקטובר חודש המודעות לסרטן השד

ניתוח כריתת שחלות מניעתי הוא הליך פשוט וקצר שמקובל לבצע בלפרוסקופיה. ההחלמה ממנו מהירה וקלה ו…כן, הוא מבשר את ראשיתו של גיל המעבר. 

האינטרנט משופע בחומרים אודות ניתוח זה, ואני מוצאת שהאגודה למלחמה בסרטן מגישה אותו בשפה בהירה נגישה ובעיקר נטולת דרמה. אתן מוזמנות ואתם מוזמנים לקרוא כאן.  למה גם "מוזמנים"? מה לסרטן השד ולכם הגברים? תמשיכו לקרוא.

אני לא זקוקה לאוקטובר, חודש המודעות לסרטן השד. הוא פחות נועד לי ולמליוניי אחיותיי ואחיי הנשאים ברחביי הגלובוס, ובטח לא עבור מי שכבר חלה וחלתה. עבורנו אוקטובר הוא 365 ימים בשנה, במודעות, ובשגרה ולא בחרדה. עבורי בכל אופן. האמת היא שאני באמת לא מודאגת, היות ואני תחת עינו הפקוחה של הראדר, עליו "מונח" שעון שוויצרי דייקן שמזכיר לי את הבדיקות התקופתיות שעלי לעבור. מדובר בסך הכל בשש בדיקות פשוטות במהלך השנה, שמצטרפות תמיד ליום בילוי כייפי.

חודש המודעות הוא יותר עבור נטולות ונטוליי הדאגות מחוג הסרטן. 

 

למה אני מספרת לכם את כל זה?

כי אוקטובר נמשך 365 ימים בשנה גם עבורכן ועבורכם, והתנדבתי מטעם עצמי להזכיר לכן ולכם להיות עם יד על הדופק ועל ה…שדיים. 

עציץ עם פוקסיה פורחת- וורוד הוא השחור החדש

זהו איננו פוסט שנועד להפחיד שַׁד וחלילה אלא:

  1. להקטין את הדרמה סביב הסרטן ולהוורידו. כי ורוד, כמו הפוקסיה הפורחת במלוא הדרה בחצר ביתי, הוא השחור החדש.
  2. להעיר אתכם, הגברים.

צ'מעו סיפור קצרצר:

לפני מספר שנים פרסמתי בפייסבוק פוסט "קשור לנושא". לא חלפו חמש דקות וקבלתי הודעה במסנג'ר מגבר כבן 45, שסיפר לי כי הוא "אחי" לנשאות. התפתחה שיחה בה פירט אודות הסיפור המשפחתי שלו (לוקח בסיבוב את זה שלי), והוסיף את זה: "תקשיבי קטע- מאז שנודע לי שאני נשא, אני במעקב של בדיקות שגרתיות, ובכל פעם כשאני יושב בחדר ההמתנה לתורי במחלקת הדִימוּת (רנטגן), אני נשאל האם אשתי  אמורה לסיים בקרוב את הבדיקה…היות ואני הגבר היחיד בחדר ההמתנה, כולן, ללא יוצא מן הכלל, מניחות שאני בעלה הממתין של מישהי שנבדקת ממש ברגעים אלה. כשאני מספר שאני הוא זה שממתין לבדיקה, תמיד, אבל תמיד! נפערות מולי זוג עיניים מופתעות ומשתאות."

אז גברים- נכון שסרטן השד הוא מגדרי למדי ונפוץ פי כמה אצל נשים: הורמונים, הנקות ושאר עניניינים, אבל היי,  מי מבטיח לכם הגברים ש?…טפו, חמסה שום, בצל (:

עוד לא הומצא החיסון שייחסן מפני כל סוגי הסרטנים, ולא מדובר במגיפה שמקורה בסין והמשכה קשור לכאוס ולפוליטיקה, אבל יש מה לעשות. ועוד איך יש! זה אומר לבחור נכוןממש כמו בשירו של אמיר דדון. בתור התחלה, התייעצו עם רופא המשפחה, בוודאי אם אתם בתוך"סיפור משפחתי".

אמיר דדון- לבחור נכון

שלוש מאות

שישים

וחמישה ימים

יש בחודש אוקטובר. 

בחייאת, בחרנה ובחרו נכון ותיהיו לי ולכם בריאים.

***

רוצים לקבל ממני מיילים עם עדכונים, המלצות והגיגים?

ממש כאן למטה נרשמים לניוזלטר שלי- שלא תפספסו אף מילה.

שלכם,

הילה

 

הצטרפו כעת לניוזלטר שלי

שַׁד וחלילה

אנג'לינה ג'ולי- נשאית BRCA1 Nמודעות לסרטן השד והשחלותהשד

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד

שלא תפספס\י אף מילה

כי יש שפע של מילים
ויש את המילים שלי

מלא\י את פרטיך וכל העדכונים החמים שלי אצלך באימייל 
דילוג לתוכן